Testy na Covit Lędziny

20 marca 2021 0 przez sex Masterka

Gorączka, czyli podwyższona temperatura ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na moc czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze dużo ludzi uważa inaczej. W przeciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi aktualnie się rozprawimy.

Testy na Covit Wisła

 

Gorączka – przyczyny i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dużych mogą istnieć inne.

Do najczęstszych włącza się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna mieć 36,6 st. Celsjusza. Czy zatem każde odstępstwo z tej podstawy można zaliczyć jako gorączkę? Teraz nie. Dla wszystkiego człowieka temperatura ciała jest wyjątkowa. Jedni tak się czują, gdy podchodzi ona do 37 st. Celsjusza, i drudzy, gdyby nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest więc po prostu inna sprawa organizmu. Kiedy to rozmawiamy o gorączce? Przede ludziom musimy temperaturę zmierzyć, przechodząc do tego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej klasy termometr nie będzie służył zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Wisła

Gorączka jest a to, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura miana w uchu wynosi co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura miana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura miana w wykonanie jest szersza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na problem gorączki. My jednak postaramy skoncentrować się na ostatnich głównie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe chodzenie na organizm. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii oraz wspomaga reakcję organizmu na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może skutkować uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza potrafi stanowić przyczyną zgonu.
Tu powstaje nowy mit, świadczący o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w sezonie, kiedy dodaje ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Wisła
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez sensu na ostatnie, jak idealna była temperatura początkowa. Jest wtedy tak mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w okresie obniżyć temperaturę o sam albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Wisła

Nieleczona gorączka będzie duża w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do zgonu. Tak toż nie jest rzeczywiście, nasz mózg ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w toku chorób nie powoduje on przekroczyć naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w miarach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest wtedy ciepłota ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno jeść się posiłków. Jest wtedy szkodliwy mit. Owszem, człowiek, jaki korzysta podwyższoną temperaturę, zwykle nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane często są potrzebne w rozgrywce z chorobą. Organizm potrzebuje więcej kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat